19 May 2009

10 aastat SuperNoovat

Coca-Cola Plaza aatriumis on avatud näitus "10 aastat SuperNoovat", mis kajastab ühe tavalise kooli moe-show kasvamist Eesti moeaasta tippsündmuseks. Mis moodi? SuperNoova moodi.
Esmakordselt kümne aasta jooksul pannakse näitusena üles SuperNoova eelvoorudesse laekunud kollektsioonid. Kokku on publikule vaatamiseks üles pandud ligi 400 erinevat kavandit ja fotot.
Kuidas sai alguse SuperNoova? Kes on olnud SuperNoova finaalis? Mida erilist on teinud nemad, et pääsesid finaali? Milline on hästi vormistatud SuperNoova eelvooru töö? Kas ainult joonistusega on võimalik SuperNoova finaali jõuda? Kõigile neile ja paljudele teistele küsimustele on võimalik leida vastused külastades näitust "10 aastat SuperNoovat".
Läbi aegade on finalistide hulgas olnud Jaanus Orgusaar, Aldo Järvsoo, Liisi Eesmaa, Tanel Veenre, Oksana Tandit, Gerly Tinn, Riina Põldroos, Maru, Karolin Kuusik, Vassilissa, Ksenia Jedomskihh ning paljud teised disainerid.
SuperNoova on iga-aastane Eesti moedisainerite konkurss, mis toimus esmakordselt 1999. aastal 32. keskkoolis tavalise kooli moe-showna. Aasta-aastalt on SuperNoova kasvanud suuremaks ning püstitanud eesmärgiks korrastada, kaasajastada ja rikastada Eesti moemaastikku ning luua Eesti disaineritele platvorm, millelt on võimalik jõuda globaalsesse moemaailma. Aastatega on üritusest saanud moedisainerite võistlus, mis on pälvinud ka mitmekülgset rahvusvahelist meedia kajastust ning moemaailma tähelepanu.
SuperNoova näitus on avatud Coca-Cola Plaza aatriumis 18. maist kuni juuni lõpuni.
Ma käisin muidugi juba natukene piilumas seda näitust :)
Ja siin ka teile mõned nökatsiga tehtud pildid. Et saada teada kavandide autorid! Peate näitust ise kohale vaatama minema :)

No comments: